Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere colectiva si individuala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere colectiva si individuala

daca se anuta o concediere colecva mai intai la sindicat apoi la ITM , respectand toate regulile in acest sens MAI POATE agajatorul concedia personal conform codului muncii art.65/1?concedierea colectiva vizeaza80% din agajati si urmeza sa se intaple in 60 de zile.
la concedieri individuale este un salariu,lacolectiv mai multe.AM eu impresia ca nu e reglementata niciundeaceasta problema?
De exemplu, in CCMN nu este reglementat asa ceva ... posibil doar in unele CCM-uri la nivel de ramura sau de unitate ...
lauraadriana;de unde ai reprodus art 68 alin 2?; nu am gasit in codul muncii acest articol cu alin 2
Exista acest alineat al articolului 68 din Codul Muncii
[ link extern ]