Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... refuzul de a semna un NIR
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

refuzul de a semna un NIR

Am o problema: mi-am dat demisia din functie si acum incerc sa-mi pazesc spatele.Concret ,sint sales manager si am in grija si un inventar,firma ocupindu-se cu distributia unor produse.Mi s-au adus spre semnare pe ultima suta de metri NIR-uri care dateaza de acum 5 luni si pina in prezent .Pot sa nu le mai semnez?Mi-e teama de facaturi acum la sfirsit ,mai ales ca la comisia de receptie nu e trecut niciun nume.Apare doar al meu.
Probabil ca de-aia v-au si facut "sales manager" - ca nu stiati nici macar ce-i aia un NIR.

Asteptati-va la ce-i mai rau. Va vor face raspunzator pentru toate lipsurile din gestiune.

La urma urmei, stiti dumneavoastra ce-ati facut cu marfa lipsa.
Doar nu v-ati dat demisia degeaba, nu?

Nu oricine este manager, nu?

Alberto Kurtyan
Multumesc ,dar cine a pomenit despre marfa lipsa??
Imi pare rau doar ca am mers pe incredere,atit .
Si atunci,care este motivul demisiei Dvs.? Eu personal,mergand pe incredere m-am cam ars.
Exista o rubrica in care trebuie trecuta data receptiei. Ce data o sa treceti?
Eu nu as semna.
maran corina - contabil autorizat
ContSters167247, utilizator