avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... refuzul de a semna un NIR
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

refuzul de a semna un NIR

Am o problema: mi-am dat demisia din functie si acum incerc sa-mi pazesc spatele.Concret ,sint sales manager si am in grija si un inventar,firma ocupindu-se cu distributia unor produse.Mi s-au adus spre semnare pe ultima suta de metri NIR-uri care dateaza de acum 5 luni si pina in prezent .Pot sa nu le mai semnez?Mi-e teama de facaturi acum la sfirsit ,mai ales ca la comisia de receptie nu e trecut niciun nume.Apare doar al meu.
Cel mai recent răspuns: ContSters167247 , utilizator 23:59, 21 Noiembrie 2010
Probabil ca de-aia v-au si facut "sales manager" - ca nu stiati nici macar ce-i aia un NIR.

Asteptati-va la ce-i mai rau. Va vor face raspunzator pentru toate lipsurile din gestiune.

La urma urmei, stiti dumneavoastra ce-ati facut cu marfa lipsa.
Doar nu v-ati dat demisia degeaba, nu?

Nu oricine este manager, nu?

Alberto Kurtyan
Multumesc ,dar cine a pomenit despre marfa lipsa??
Imi pare rau doar ca am mers pe incredere,atit .
Si atunci,care este motivul demisiei Dvs.? Eu personal,mergand pe incredere m-am cam ars.
Exista o rubrica in care trebuie trecuta data receptiei. Ce data o sa treceti?
Eu nu as semna.
maran corina - contabil autorizat
Ultima modificare: Luni, 22 Noiembrie 2010
ContSters167247, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Functia operator de validare si introducere date Caddy23 Caddy23 Buna ziua, as vrea sa stiu daca cu functia de operator de validare si introducere date, se poate prelua marfa ? Pot stampila si semna facturi,avize,cmr , ... (vezi toată discuția)
Gestiune danyel87 danyel87 buna ziua. sunt vanzator gestinar la un magazin de aproximativ 5 luni.in urma cu o luna am facut inventarul si a iesit o lipsa de aproximativ 2300lei.mentionez ... (vezi toată discuția)
Facturi cu minus fanietta fanietta Buna, as avea doua intrebari pentru o II, comert cu amanuntul 1. Pentru facturile cu minus ar trebui trecut in raportul de gestiune la iesiri valoarea de ... (vezi toată discuția)