Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... revizuire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

revizuire

in cazul unei revizuiri a unei hotarari a instantei de recurs atunci cand s-au judecat doua recursuri atat al paratului cat si al reclamantului care este cererea finala?
" anularea hotararii si rejudecarea recursului " sau modificarea in tot a hot. jud. atacate si admiterea recursul reclamantul si respingerea recursului paratului "?
in cazul pct. 2 al art. 322 c.p.c. .
multumesc!
nu exclud varianta ca in recurs... sa se fi admis recursul reclamantului recurent si sa fi respins reconventionala si, deasemenea, sa se fi admis recursul recurentului parat si sa se fi respins principala..( poate un divort, exemplivicativ si cu principala si cu reconventionala..)
important e ca au castigar amandoi recursul:D