Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neprezentare la locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neprezentare la locul de munca

Sunt angajata cu contract pe perioada determinata si din anumite motive nu vrea sa ma duc la munca desi am pevazut in contract acela 15 zile de preaviz. Care sunt consecintele daca totusi nu ma duc intrucat nu am gestine nu am nimic pe invetar.
Nu exista niciun text de lege care sa prevada din cine este constituita comisia de cercetare disciplinara ...
Cum se procedeaza in situatia in care angajatului i s-a trimis o convocare prin posta, dar plicul s-a intors la firma pentru ca el nu a mers sa ridice plicul de la posta?

Ii mai trimit inca odata convocarea? Pana cand?

Multumesc
Puteti sa-i mai trimiteti inca o data convocarea si daca si acum se intoarce , atunci puteti face aplicarea prevederilor art.267 alin.3 C.mun.