Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... violare domiciliu vatamare corporala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

violare domiciliu vatamare corporala

bună ziua,va rog din suflet să mă ajutați cu un sfat.Săptămâna trecută bunica mea a fost batută pe drum cu picioarele,cu o bâtă ,ba chiar a fost ridicată și izbită de pământ.Mentionez că cel care a agresat-o are 36 de ani inaltime de circa 1,90 pe cand bunica are 81 ani si o greutate de circa 40 kg.A reusit sa scape,dar mai tarziu agresorul a intrat peste ea in casa fortand poarta si usa
reusint sa rupă zăvoarele.In timp ce o lovea ii adersa injurii si amenintari cu moarte.Specific faptul ca eu am fost martora la intrarea lui cu forta in casa bunicii .am depus plangere la politie dar pana acum nu am aflat niciun rezultat.Ce as putea sa fac mai departe?
Faceti o contra experitza,deoarece se pare ca sunt prea putine zilede ingrijir.

Plangerea se face pentru violare de domiciliu,loviri si alte violente,amenintare.
ca bunica dvs are urmari medicale de pe urma agresiunii suferite (dureri sau alte probleme legate de eventualele afectiuni ale varstei) sa mearga la medicul local sau de familie si apoi sa mearga cu constatarile emise ,din nou la medicul legist