Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... abuz in familie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

abuz in familie

daca am facut o plangere la politie impotriva sotului pentru violenta si apoi obtin si certificat medico-legal , pentru alta violenta , ce se intampla ?
Puteti pleca cand doriti,nu exista consecinte juridice,daca veti dovedi la divort motivele pentru care ati procedat astfel,in cazul in care divortul se va judeca in instanta