Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... prieten cu citatie diicot si eu posibil suspect
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

prieten cu citatie diicot si eu posibil suspect

Buna ziua.Am si eu o problema.Am un prieten cu care ma plimbam intr-o seara prin romana,si ne-a luat jandarmeria,ne -a perchezitionat.eu aveam la mine un briceag cu care mergeam toata ziua dupa mine , fiindk stau intr-o zona rau famata.el avea la el un briceag si o combinatie de droguri(5 grame in total , dintre care vreo 0.25 g de iarba legala,luata fara bon,si restul canepa salbatica gasita pe camp).ne-au luat la declaratii si mie mi-au confiscat briceagul si lui marfa si briceagul.el a primit o citatie de la diicot ptr 5 ianuarie.eu nu am primit nimic. dar diicot , dupa denumire , se ocupa cu crima organizata , care banuiesc ca se face in mai mult de 2 persoane , inclusiv. acum individul , cu care nu mai sunt prieten , ma ameninta ca spune de fapt ca ne ocupam amandoi de droguri.v-as intreba cam cat de amenintat as putea fi eu de diicot sau politie in cazul acesta. si v-as cere si parerea daca as putea avea telefoanele ascultate . Va Multumesc Anticipat
pot primi un avocat din oficiu ?
Veti primi probabil,dar acesta nu va va acorda ajutorul pe care il va acorda un avocat ales si platiti.
Parerea mea este sa imprumutati bani,sa vorbiti cu parintii sa va ajute,cu alte rude,pentru ca astfel de situatii creaza probleme pe care le puteti regreta toata viata.
Faceti orice pentru a minimaliza eventualele consecinte juridice ale faptelor.
ok va multumesc
Succes si multa minte !
Nu este nicio gluma,vedeti ce faceti sa beneficiati de o aparare care sa va ajute,caci este posibil sa aveti nevoie de foarte mult ajutor.