avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Imobiliar: cum recuperez investitiile facute in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Imobiliar: cum recuperez investitiile facute in apartamentul proprietatea tatalui?

Buna ziua in urma cu 7 ani am inceput sa investesc in apartamentul tatalui meu unde locuiesc si in prezent sunt casatorit si am si un copil problema mea este ca tatal meu vrea sal vanda apartamentul si nu ia in considerare ce am investit si am platit datori foarte mari pt care am fost nevoit sa iau inprumuturi de la banci si am toate chitantele ce pot face sa nu ma dea afara pe strada va multumesc
daca dvs locuiti in apartament impreuna cu tata, se presupune ca si dvs aveati partea de intretinere restanta. pt ca cel care locuieste in apartament are obligatia de a platii cheltuielile de intretinere ale acestuia. insa, daca ati dat in fiecare luna bani la tata in vederea achitarii cotei aferente dvs din intretinere si acesta nu a facut-o atunci este in culpa, dar nu vad cum ati putea dovedi asta...
plata datoriilor leam facut eu si si chitantele sunt pe numele meu dar faptul ca el nu are nici un venit si eu il intretin cu mancare etc. nu se ia in cosiderare si icontinuare tot eu le platesc pt ca el nu are de unde

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare apartament cu datorii la intretinere mircearek mircearek Salutare. Am un apartament, pe numele meu, maicamea are drept de uzufruct viager(momentan doar maicamea locuieste in el). In decursul anilor, s-a adunat la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua mă scuzați daca va deranjez cu o problema din nou ... Maria Gainariu Maria Gainariu Buna ziua mă scuzați daca va deranjez Cu o problema din nou daca puteți să ma sfătuiți Mama a divorțat 2007 , dar contractul de la apartament a ... (vezi toată discuția)
Coproprietate apartament carlito carlito Sunt coproprietar in cote egale (50%), impreuna cu fosta prietena, a unui apartament de 3 camere in valoare de 70.000 EUR. Eu am mai investit (am facturi pe ... (vezi toată discuția)