Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie

poate cineva sa isi de-a demisia in timpul concediului medical? mai precis cu doua zile inaintea expirarii acestuia?
1. Poate sa scrie demisia si in timp ce se afla in concediu medical.
2. Numai ca perioada de preaviz va fi incepe efectiv de la data incetarii concediului medical.
Sau c.i.m. poate inceta imediat in ziua urmatoare zilei in care a terminat c.m. , daca angajatorul renunta la preaviz.