Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anulare contract vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anulare contract vanzare cumparare

in anul 2008 am cumparat extratabular mai multe suprafete de teren agricol la notar fara certificat fiscal,ulterior pe o suprafata de 9800 mp din suprafetele respective am facut contract de vanzare la notar cu certificat fiscal si intabulare pe mine si inca o persoana.printr o hotarare judecatoreasca au fost anulate ambele contracte, dar inter timp pana la sa se dea hotararea am mai facut o ipoteca de 24000 euro,cu notarea in cf si ulterior amicul meu mi a vandut jumatatea lui mie de asemenea cu contract de vanzare cumparare la notar cu certificat fiscal valabil si cu declaratie de aceptare a vanzarii a respectivului care are ipoteca.intrebarea mea este daca si notarea ipotecii si urmatorul contract pot fi anulate.
pentru suprafata de teren de 9800 mp a fost deschisa o actiune separata care, dar dosarul a fost conexat la primul.nu as putea face recurs doar pe dosarul care s a conexat.