Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... doua infractiuni
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

doua infractiuni

sunt acuzat de 2 infractiuni distrugere alin.1 si incaerare daca sunt gasit vinovat ce pedeapsa pot primi? va multumesc anticipat
Care sunt probatoriile in favoarea si in defavoarea dvs ?
(acte,martori,alte probe care sa va ateste sustinerile si eventuala nevinovatie)
what a scris:

incaerarea sa produs intr-un bar; plangerea de distrugere a fost facuta de patronul barului care a fost si el inplicat si e acuzat si el de incaerare,eu am certif. medico legal de 16 zile ,nu am ripostat nu am distrus nimic,noi am fost 3 persoane ei au fost 8 pers.

Eu cred ca daca va angajati avocat se poate ajunge si la amenda administrativa dar trebuie sa va angajati avocat din faza de urmarire penala.
Daca va angajati avocat dupa ce veti fi trimisi in judecata se poate aplica o amenda penala sau o pedeapsa cu suspendare daca nu aveti antecedente penale sau nu sunteti recidivist.
Dupa parerea mea ar cam trebui sa cadeti la pace toti...si sa va faceti baieti cuminti ...toti...inclusiv patronul...

avocat Claudiu Lascoschi
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

what a scris:

incaerarea sa produs intr-un bar; plangerea de distrugere a fost facuta de patronul barului care a fost si el inplicat si e acuzat si el de incaerare,eu am certif. medico legal de 16 zile ,nu am ripostat nu am distrus nimic,noi am fost 3 persoane ei au fost 8 pers.

Eu cred ca daca va angajati avocat se poate ajunge si la amenda administrativa dar trebuie sa va angajati avocat din faza de urmarire penala.
Daca va angajati avocat dupa ce veti fi trimisi in judecata se poate aplica o amenda penala sau o pedeapsa cu suspendare daca nu aveti antecedente penale sau nu sunteti recidivist.
Dupa parerea mea ar cam trebui sa cadeti la pace toti...si sa va faceti baieti cuminti ...toti...inclusiv patronul...

avocat Claudiu Lascoschi

Corect,este posibila si o amenda administrativa.
Dar...numai daca nu se sesizeaza instanta deoarece aceasta ii va taxa...