Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept mostenitor

Buna ziua , dupa decesul mamei eu si sora mea ne-am facut separat certificat de mostenitor si pe bunurile existente atunci ne-am impartit ; Ulterior dupa 2 ani de la deces eu am depus notificare pt un teren al strabunicilor si aconf legii 10/2001 am desschis singura un proces pe care l-am castigat. Consider ca sora mea si-a primit partea , ea mai are vreun drept legal asupra compensatiei ce sper sa o obtin in urma castigarii procesului ? va multumesc Anca
din nou multumec pt lamuruiri , si scuze daca am fost confuza in exprimare...