avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 426 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept mostenitor

Buna ziua , dupa decesul mamei eu si sora mea ne-am facut separat certificat de mostenitor si pe bunurile existente atunci ne-am impartit ; Ulterior dupa 2 ani de la deces eu am depus notificare pt un teren al strabunicilor si aconf legii 10/2001 am desschis singura un proces pe care l-am castigat. Consider ca sora mea si-a primit partea , ea mai are vreun drept legal asupra compensatiei ce sper sa o obtin in urma castigarii procesului ? va multumesc Anca
Cel mai recent răspuns: sastalavista , utilizator 11:23, 30 Martie 2008
din nou multumec pt lamuruiri , si scuze daca am fost confuza in exprimare...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 10/2001. as dori urgent un sfat scornea scornea In augus 2001 fratele meu mi-a spus telefonic ca imi depune cerere pentru retrocedarea unui imobil, in care au trait parinti nostri, daca ii trimit bani ... (vezi toată discuția)
Certificat mostenitor liniuta liniuta Am depus dupa decesul mamei (divortata) eu si fratele meu am scos de la notar certificate de acceptare a mostenirii in ideea ca vom cere in instanta ... (vezi toată discuția)
Intinderea dreptului de mostenire Corsin Corsin Unchii mamei mele nu au avut descendenti in linie directa. Unchiul a murit inaintea sotiei lasand un testament autentificat la tribunalul Ilfov (1949) . nu ... (vezi toată discuția)