Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... nu imi da dreptul sa imi recunosc coilul
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

nu imi da dreptul sa imi recunosc coilul

nu am nici un act cu persoana cu care am copilul#-o ,ea a nascut pe 4 -01-2011 , nu ma lasa sa imi recunosc copilul si sa-l pot vedea .Problema este ca nici bani nu mai am sa o dau in judecata.Va rog ajutati-ma,va multumesc.
testul ADN este scump si durabil....dar daca sunteti convins ca sunteti tatal copilului si vreti sa-i deveniti un tata de care sa fie ulterior mandru si nicidecum unul agresiv si superior, atunci merita!
De meritat, merita, dar daca nu are bani cum va face testul ADN?
Aici poate fi cea mai mare problema...
Oricum partea buna ar fi aceea ca mama minorului va suporta cheltuielile de judecata daca tatal va obtine castig de cauza si isi va putea recupera ulterior toate cheltuielile.
Cred ca s-ar merita sa avanseze banii si apoi sa ii recupereze...