Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dosar penal; numere provizorii expirate
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dosar penal; numere provizorii expirate

buna...ma numesc Gabriel si am plecat si eu tot la fel cu masina altcuiva si m-a oprit politia.Am avut numerele provizorii expirate cu 4 zile in urma dar nu am stiut nici eu nici proprietarul masinii k atunci cand si-a luat numerede nu i-a dat certificatul acela de circulare provizorie si a mai fos o treaba!!! el si-a scos asigurarea pe 28 sau 29 noembrie si numerele pe 7 decembrie si nu i le-a dat valabile 30 de zile ci i le-a dat pana pe 28 decembrie cat a fost asigurarea.Akolo cand mi-au facut dosar penal mi s-a dat dovada de circulare pe 15 zile si aqm am primit de la serviciur politie akasa un document in care mi se spunea k nu dupa aceste 15 zile nu mai pot prelungi dovada pana la solutionarea dosarului penal.Ce se poate intampla??ma va trimite in tribunal sau va fi doar o amenda administrativa??
ink 2 intrebari si gata.1.Exista ghinionul de face puscarie? 2.Dar dak va fi amenda penal va fi inserata in fisa de cazier si dupa cat timp se va sterge din cazier?
Interventie moderator

Am rugamintea sa cititi regulamentul de postare in Forum si sa nu mai deschideti alte discutii. Aici puteti citi regulamentul:
www.avocatnet.ro/content/tag...

Am sters doua discutii si voi bloca acest topic. Daca mai aveti intrebari, si am remarcat ca mai aveti, continuati in topicul care a ramas deschis.
www.avocatnet.ro/content/for...

Succes! :)

Gabriela Pintea