avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cedare cota parte apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cedare cota parte apartament

Buna seara,

Detin impreuna cu mama un apartament, tata s-a dus in '90, succesiune facuta. Mama 3/4, eu 1/4.

Dorim sa trecem tot apartamentul pe numele meu. Care este procedura, ce taxe sunt?

Multumesc anticipat,
LR.
Cel mai recent răspuns: ContSters122786 , utilizator 20:54, 12 Ianuarie 2011
multumesc, m-am clarificat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Donatie sau act de vanzare-cumparare? carmen-rodica carmen-rodica in cazul in care esti coproprietar impreuna cu fratele si mama, dar vrei sa lasi casa copilului...cum e mai sigur/ieftin sa procedezi? cu donatie sau act de ... (vezi toată discuția)
Apartament mostenire Stefan Anamaria Stefan Anamaria dupa moartea tatalui, succesiunea este in favoarea mamei cu 75%, eu si sora mea 25%. mama a decis sa-mi dea apartamentul dar nu stiu prin ce act (ex: ... (vezi toată discuția)
Adaugarea unui al doilea proprietar in actele de proprietate ale unui imobil Monica68 Monica68 Buna dimineata, As fi recunoscatoare daca mi-ati putea clarifica procedura prin care, avind o proprietate cumparata pe numele meu in 2007, pot adauga o alta ... (vezi toată discuția)