Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... prima plata a indemnizatiei de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

prima plata a indemnizatiei de somaj

Va rog frumos un raspuns legat de urmatoarea speta:
-in 13 decembrie 2010 AJOFM mi-a preluat dosarul in vederea acordarii indemnizatiei de somaj;
-astazi 17 ianuarie 2011 , programat fiind pentru prima viza lunara, mi s-a comunicat faptul ca doar in data de 13 ianuarie 2011 dosarul a fost prelucrat
-desi au trecut 35 zile de la inregistrarea dosarului, inca nu am primit prima indemnizatie de somaj;
Intrebarea mea este : conform legii somajului (cu toate modificarile intervenite) care este modalitatea de plata si care este intervalul de timp la plata a indemnizatiei de somaj ?
Va multumesc anticipat !
Multumesc foarte mult pentru precizari. Maine ma infiintez la ANOFM pentru decizie. Va doresc o zi buna si cu siguranta voi apela la amabilitatea dumneavoastra.