Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... teava sparta
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

teava sparta

Buna ziua,

In scara in care locuiesc s-a spart o teava la subsol.
Dupa inlocuire in respectiva luna de intretinere a fost repartizata toata cheltuiala respectivei reparatii doar proprietarilor de pe coloana respectiva (acea teava din subsol alimenta o coloana de apa cu 6 apartamente )

Este corect asa sau aceasta cheltuiala trebuia repartizata la tot blocul/scara - fiind considerata cheltuiala comuna ?
Va multumesc tuturor .