Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolventa-persoana fizica
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolventa-persoana fizica

Buna tuturor.Spuneti-mi va rog daca fiul meu in varsta de 23 ani a ramas de 2 ani de zile fara munca si nu si-a mai putut plati ratele la banca poate declara insolventa?Si ce ar trebui sa faca?Momentan are domiciliul in Germania si urmeaza sa primeasca aprobare de lucru.Si chiar daca incepe lucrul nu o sa poata sa trimita o suma lunara foarte mare,iar institutia de recuperare datorii nu accepta o rata mica.Ce e de facut?

Cu respect
ce incurajare si ce raspuns sec
aura_1, utilizator