Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie militara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie militara

Buna seara,am o nelamurire privind noua lege a pensiilor militare.
Sunt nascut in 1956 si am o cariera de 11 ani,am fost trecut in rezerva in 1991,iar din 2002 pana in 2010 am avut o pensie de invaliditate...Marea mea nelamurire e daca aceasta perioada de pensie anticipata respectiv 8 ani se adauga celor 11 ani de cariera,mentionez ca am implinit 55 de ani si vreau sa trec pe o pensie de serviciu,multumesc
multumesc mult pentru amabilitate...totusi sper sa nu raman cu 480 de lei pensie si sa fie doar o gresala...:(