Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ce se poate face impotriva hartuirii?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ce se poate face impotriva hartuirii?

as dori sa stiu si eu ce se poate face in cazul in care o persoana este hartuita fizic si verbal ?

mentionez ca fizic nu exista urme grave si ca nici martorii n-au existat.

Foloseste la ceva inregistrarea telefonica a amenintarilor verbale?

au fost facute mai multe plangerii la politie dar fara niciun rezultat - deoarece traim in romania -...spuneti-mi legal cum pot face ca sa scap de hartuire?

am o informatie cum ca tipul ar fii nebun cu acte...ma ajuta in rezolvarea situatiei?

am nevoie urgent de un raspuns... multumesc.
Trebuie sa recunosc ca o mana de ajutor mi-a fost intinsa de viitorul socru care a inteles ca nevasta lui indeparta de ei propriul lor copil dar si viitorul meu sot spunandu-i ca este dispus in orice moment sa imparta garsoniera,dar sa inteleaga ca nu va mai avea suport din partea lui niciunul din ei doar din cauza ei.