Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA si prestari de servicii intracomunitare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA si prestari de servicii intracomunitare

Buna ziua tuturor.

Am si eu o nelamurire. Sa zicem ca am un PFA platitor de TVA care presteaza servicii (cod CAEN 6201) pentru o firma din Spania. Nu ma pricep foarte bine la lucruri din astea, dar este nevoie ca pe factura sa trec si TVA-ul? Este obligatoriu sa platesc TVA pentru prestari de servicii intracomunitare? Sau depinde de firma cu care colaborez (daca accepta sau nu facturi cu TVA)?

Va multumesc mult!
De unde rezulta aceasta obligatie?

...trebuie sa depui declaratia de la inceput, de cind ai incheiat contractul, inainte de a scrie factura
Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for... %

Multumesc
Herra_, utilizator