Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... notar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

notar

observ ca de avocati, magistrati se tot vorbeste, de examene, de tematica, si alte cele. Dar de notari nimeni- nimic.
daca aveti vechime 5 ani in fuctii juridice puteti da concurs pt un post de notar definitiv.
athe a scris:

daca aveti vechime 5 ani in fuctii juridice puteti da concurs pt un post de notar definitiv.

Doar teorie. Legea prevede aceasta posibilitate. Cati candidati cu vechime juridica de peste 5 ani au devenit notari in ultimii 3 ani? Care sunt sansele ca cineva sa devina notar prin acesta procedura fara sustinere?

Teoretic, orice cetatean care are domiciliul in Romania, are cetatenia romana si dispune de toate drepturile electorale poate candida la functia de presedinte. Care e sansa reala de a deveni presedinte?

Care e sansa reala de a deveni notar?
vechime 5 ani si concurs. dedicatia despre care vorbiti este facuta in mod special celui care ia nota cea mai mare, invatati materia perfect, mai mult de 10 nu ia nimeni.
Cati candidati cu vechime juridica au devenit notari in ultimii 3 ani?
zeci