Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis retinut, alcoolemie in sange 0,8 si 0,7 a 2 a ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis retinut, alcoolemie in sange 0,8 si 0,7 a 2 a proba - procedura?

deci m`i sa retinut permisu, mi-au prelevat probe biologice, a trecut aproape o luna, alcoolemia la sange mi-a iesit 0,7 si n-am primit nimic, nici instiintare, nici PV... ! Care este procedura.. merg eu la politie ?
si .. da am platit probele la INML.. am chitanta!
X-(Sunt in aceeasi situatie,spre ghinionul meu.Tot 0,43 in aer,dar nu mi-a venit inca rezultatul de la IML.:worthy:As vrea sa stiu mai multe despre tine:kg,varsta,inaltime, timpul care a trecut de la etilotest la probe bio,ce presupune efectiv recalcularea?:oops: ma ajuti?????
SI AU TRCUT 4 LUNI!!!!!!!!!!!!!!!!
pai .. am 22 d ani, inaltime 1,75, 70 kg .. . dar depinde de mai multe lucruri .. cand te-ai apucat d consumat alcool..etc.. oricum daca iese peste 0,8mg/l intri direct la procuratura... si ti-l anuleaza.. dupa 1 an abia poti sa dai din nou de permis!