Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere magistratura octombrie-noiembrie 2011
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere magistratura octombrie-noiembrie 2011

Avand in vedere ca nu se mai da examen in martie precum si faptul ca acel topic s-a transformat intr-un "camp de bataie", am deschis un nou subiect.
va astept cu subiecte si spete interesante.
imi cer scuze, eroarea a venit din partea mea, am scris din graba...
nu am vrut sa deranjez/supar pe nimeni. stiu exprimarea suna destul de aiurea. sorry...
Buna dimineata. N-am mai scris de mult pe forum, dar v-am urmarit. Toti vad ca sunteti placut impresionati de atmosfera de la noul loc de munca; la fel si eu.
Haideti sa schimbam putin topicul discutiei:
CE DOCUMENTE ATI INTOCMIT IN ACESTE ZILE?
Ma refer la documente de personal, salarizare, etc.
O colega judecator de la Galati mi-a spus ca a facut o cerere de recuperare a celor 388 lei de la vizita medicala si o cerere in avans de decontare a transportului la curs.
Eu am fost numai la personal si am dus copii de pe acte de identitate si diplome pentru personal si am intocmit niste formulare pentru acreditare ORNIS (documente clasificate).

Cred ca e importanta pentru toti aceasta discutie, pentru ca e o perioada de inceput si e bine sa ne punem la punct cu toata formularistica asta pentru a nu avea de suferit (la salariu in principal :giggle:)
Eu pot sa va spun doar legat de contractul de chirie ( aici am fost si eu direct inplicata ), cica este bine sa fie in euro si sa fie specificata o data de plata care va fi data cursului de schimb. Valorea max. este in functie de zana din care se fac acele retineri ( -25%, +15%).
Sunt situatii in care este mai convenabil sa decontezi transport ( daca permite distanta de la locul de dominciliu ), nu stiu exact parca 70 km., sau, depinde de cei care aproba, la un consum mediu de 7.5%.
Salutare tuturor,

Intrebare pentru cei care vin din MAI, absolventi de Academie de Politie si nu au carte de munca:
Ce documente depuneti voi pentru stabilirea drepturilor salariale ?
Decizi de incetare a rapotului de serviciu, document care mie mi-a fost solicitat, ati obtinut un asemenea document ?
Voi ati obtinut livretul militar ? Eu nu l-am solicitat si cred ca va dura destul de mult ca sa-l obtin.
Voua vi s-a solicitat asa ceva ?
adiHo, utilizator
adiHo a scris:

Salutare tuturor,

Intrebare pentru cei care vin din MAI, absolventi de Academie de Politie si nu au carte de munca:
Ce documente depuneti voi pentru stabilirea drepturilor salariale ?
Decizi de incetare a rapotului de serviciu, document care mie mi-a fost solicitat, ati obtinut un asemenea document ?
Voi ati obtinut livretul militar ? Eu nu l-am solicitat si cred ca va dura destul de mult ca sa-l obtin.
Voua vi s-a solicitat asa ceva ?

Buna,

Mai am si eu o intrebare, vad ca voi sunteti mult mai avansati in discutii si sunteti si din MAI subiect care ma intereseaza:

Este cineva care a activat ca ofiter de cercetare penala, inainte de a se infiinta politia judiciara prin 2003 ?
Poate fi recunoscuta ca si vechime in politie judiciara activitatea de cercetare penala daca nu exista aviz la vremea accea ?

Multumesc mult !