Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... am nevoie de ajutor !!!!!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

am nevoie de ajutor !!!!!

am nevoie de ajutorul vostru ....ma numesc ana si nu stiu ce sa fac. asta e povestea mea. cand aveam 17 ani adica in oct anul trecut am comis o infractiune adica am furat in valoare de 80 sute de mii dintr-un magazin.... si acum am ffost chemata la politie sa dau o declaratie sa se incheie nu stu ce dosar:-s tin sa anunt ca a fost prima infractiune si chiar nu stiu ce sa fac.... sau cum sa procedez sa nu am aleg cu dosar penal sau altceva pt ca vreau sa mi fac si eu viata mea in viitor sa ma angajez samd.... ma poate ajuta cineva ? va rog mult
cand am comis infractiunea eram minora
Din ce localitate esti?
energie a scris:

cand am comis infractiunea eram minora

De ce parintii nu angajeaza un avocat???
din bucuresti ..... parintii nu angajeaza pt ca nu au cunostinte adik nu stiu unde sa gaseasca si mai ales pana maine la ora 8-9 dimineata cand trebuie sa fim la sectie pt declaratie...........
nu inteleg ce inseamna cazier si ce inseamna dosar penal?:(((((((((((( care din ele e mai grava ? daca o sa vraeu in viitor sa ma angajez in gestiune sau ceva ?? nu o sa se poata ? sau ? nici nu stiu daca am dosar penal decat am auzit ca o sa se incheie daca dau declaratie si iar nu stiu ce inseamna asta