avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 856 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... am nevoie de ajutor !!!!!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

am nevoie de ajutor !!!!!

am nevoie de ajutorul vostru ....ma numesc ana si nu stiu ce sa fac. asta e povestea mea. cand aveam 17 ani adica in oct anul trecut am comis o infractiune adica am furat in valoare de 80 sute de mii dintr-un magazin.... si acum am ffost chemata la politie sa dau o declaratie sa se incheie nu stu ce dosar:-s tin sa anunt ca a fost prima infractiune si chiar nu stiu ce sa fac.... sau cum sa procedez sa nu am aleg cu dosar penal sau altceva pt ca vreau sa mi fac si eu viata mea in viitor sa ma angajez samd.... ma poate ajuta cineva ? va rog mult
Cel mai recent răspuns: R&R MEDIASERV AFFAIRS , Consilier juridic 22:09, 16 August 2008
cand am comis infractiunea eram minora
Din ce localitate esti?
energie a scris:

cand am comis infractiunea eram minora


De ce parintii nu angajeaza un avocat???
din bucuresti ..... parintii nu angajeaza pt ca nu au cunostinte adik nu stiu unde sa gaseasca si mai ales pana maine la ora 8-9 dimineata cand trebuie sa fim la sectie pt declaratie...........
nu inteleg ce inseamna cazier si ce inseamna dosar penal?:(((((((((((( care din ele e mai grava ? daca o sa vraeu in viitor sa ma angajez in gestiune sau ceva ?? nu o sa se poata ? sau ? nici nu stiu daca am dosar penal decat am auzit ca o sa se incheie daca dau declaratie si iar nu stiu ce inseamna asta

Alte discuții în legătură

Dosarul penal este consemnat pe cazier? alex234 alex234 vreau sa ma angajez in curand, dar mi s-a intocmit acum cateva zile un dosar penal pentru furt din magazin (o suma mica, prima abatere, care sper eu ca se va ... (vezi toată discuția)
Cazier furt SandulacheLucian SandulacheLucian Buna ziua, am fost sunat in dimineata aceasta de un organ de cercetare al Politiei din Iasi in legatura cu furtul unui telefon, mi-a spus ca stie tot despre ... (vezi toată discuția)
Probleme la cazier ioanatudor5 ioanatudor5 In urma cu 1 an un var a fost prins intr-un magazin sportiv furind.Arecunoscut fapta a fost dus la politie unde a dat o declaratie dupa care la aproximativ 4 ... (vezi toată discuția)