Forum Suport Tehnic Sugestii şi reclamaţii Un forum mai bun
Discuție deschisă în Sugestii şi reclamaţii

Un forum mai bun

am ales categoria asta pt a posta doar pt ca e ultima si pt ca, pe alte forumuri, ultima categorie e ceva de genul "Sugestii si reclamatii despre forum". Cum asa ceva nu exista aici, scriu aici si poate se face o categorie aparte.

Mi-as dori sa fie mai directionate topicurile, pe idee, nu doar pe cazuri aparte, particulare. Adica sa existe, de ex, un topic in care se vb despre mosteniri, sucesiuni, testamente, etc, din care toata lumea sa inteleaga ceva. Pt ca, asa cum e acum, fiecare user vine cu povestea lui personala (dar asemanatoare cu X dinainte) si, de regula, n-o rezolva nici in fapt nici in drept, pt ca la un moment dat se blocheaza comunicarea.
pe cand acumularile de informatii intr-un singur topic ar deveni deja o "biblioteca" la care poti face referinta, si orice nou venit care deschide o discutie pe teme deja discutate va putea fi trimis la "studiu"
Ce ziceti?
Confirmati-va si contul pe forum.Observ ca nu ati facut inca acest lucru .

Si va trimit link-uri de pe alte doua categorii din forum:

www.avocatnet.ro/content/for...

Am sa va rog sa imi spuneti daca le puteti accesa,
primul link imi da

* Forum

* Suport Tehnic

* Probleme in site

Autor Subiect Ultimul mesaj
Urmareste subiecte noi Subiect nou Du-te la pagina: 1 2 3 4 5 6 7 ... 11

racu aurora
racu aurora Obisnuit Buton inactiv
Marti, 15 Februarie 2011, 07:38
3 mesaje 28 vizualizari
racu aurora
racu aurora Marti, 15 Februarie 2011, 15:45
Vezi mesaj
leuca_luminita
leuca_luminita Obisnuit Probleme cu site-ul
Marti, 1 Februarie 2011, 10:53
5 mesaje 52 vizualizari
m_c_m
m_c_m Miercuri, 9 Februarie 2011, 03:10
Vezi mesaj
dumitru_dascalu
dumitru_dascalu Obisnuit nu pot activa contul

al doilea:
* Forum

* Discutii contabile si fiscale

* Contabilitate in general

* combustibil sc 2011

+0 combustibil sc 2011

Urmareste subiectul
Ajuta-ne sa identificam doua cuvinte-cheie la care se refera aceasta discutie:
(de exemplu: "contract de munca" + "demisie" sau "divort" + "partaj")

+

leonard1971 Utilizator

* Trimite mesaj privat
* leonard1971 a mai scris

offline
Avatar 4

Data inregistrarii:
Sambata, 6 Februarie 2010, 00:33
Profil utilizator

[Explicatii popularitate]

Data post: Sambata, 19 Februarie 2011, 16:31
Subiect: combustibil sc 2011
se deduce combustibilul la o sc -auto administrator in 2011 distanta 50km dus intors sediu-punct de lucru

Raporteaza abuz Raspunde Citeaza

Smarian Avocat

* Profil consultant
* Trimite mesaj privat
* Smarian a mai scris

offline
9.00

Data inregistrarii:
Vineri, 21 Noiembrie 2003, 00:00
Profil consultant Cere consultanta

[Explicatii indice rating]

Data post: Sambata, 19 Februarie 2011, 18:52
pentru anul 2011 codul de procedura fiscala prevede urmatorul lucru, printre cheltuieli nedeductibile:

t) în perioada 1 ianuarie 2011-31 decembrie 2011 inclusiv, cheltuielile privind combustibilul pentru vehiculele rutiere motorizate care sunt destinate exclusiv transportului rutier de persoane, cu o greutate maximă autorizată care să nu depăşească 3.500 kg şi care să nu aibă mai mult de 9 scaune de pasageri, incluzând şi scaunul şoferului, aflate în proprietatea sau în folosinţa contribuabilului, cu excepţia situaţiei în care vehiculele se înscriu în oricare dintre următoarele categorii:
1. vehiculele utilizate exclusiv pentru: intervenţie, reparaţii, pază şi protecţie, curierat, transport de personal la şi de la locul de desfăşurare a activităţii, precum şi vehiculele special adaptate pentru a fi utilizate drept care de reportaj, vehiculele utilizate de agenţi de vânzări şi de agenţi de recrutare a forţei de muncă;
2. vehiculele utilizate pentru transportul de persoane cu plată, inclusiv pentru activitatea de taxi;
3. vehiculele utilizate pentru închirierea către alte persoane, inclusiv pentru desfăşurarea activităţii de instruire în cadrul şcolilor de şoferi.

ETC
Asta inseamna ca aveti posibilitatea de a accesa forumul si subiectele din acesta.
Ramane sa le accesati pentru a vedea ce discutii se poarta pe fiecare dintre ele.
da, dar dupa cate cautari...

n-ar fi mai normal sa le gasesc de pe front page?

(nemaivorbind de problema mea ca ar trebui sa fie un singur topic pe speta; ca de ex sunt zeci care vorbesc despre mostenirea lor si toata lumea e plictisita sa ii raspunda cum e cu acceptarea mostenirii, cu sezinarea, cu ierarhia in care se face succesiunea etc... Asa incat la un moment dat ii lasa balta pe preopinenti, pe buna dreptate)

p.s. un moderator de va vrea va muta tot topicul asta la sugestii si reclamatii - il gasesc eu pana la urma....
marfan, utilizator
Tocmai, toate sunt pe pagina (principala) de forum, stanga jos, sub CATEGORII FORUM. Nu se intelege de ce nu le vedeti.
Cat despre un singur topic la mosteniri, nici o speta nu e la fel ca cealalta si nimeni nu are rabdare sa citeasca o mie de pagini sa isi caute un eventual raspuns.
Eu sunt specializata in drept succesoral si nu ma plictisesc, as spune chiar ca niciodata nu las balta pe vreun pre/post opinent. Si mai sunt astfel de persoane pe forum.