Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Penalitati radet
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Penalitati radet

Buna ziua,

asociatia de proprietari a incheiat anul trecut in noiembrie un contract de reesalonare a datoriilor si penalitatilor cu furnizorul "radet".
Intrebarea este care este modalitatea de calcul a penalitatilor pentru datoriile asociatiei. Scazand platile efectuate catre ei si adunand contravaloarea facturior emise dau un sold iar la radet figuram cu un alt sold mult mai mare decat cel calculat de noi.

Va multumesc,
Uitati-va cu atentie pe factura. Undeva la partea de jos a paginii, de obicei se scrie temeiul legal precum si valoarea procentului de penalizare, nr. de zile de la scadenta. Daca doriti va scriu ce scrie pe factura CET Iasi...