Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

Buna.Ma numesc Andreea si pe 11.09.2010 m-am casatorit.Au aparut unele probleme si am hotarat de comun acord sa divortam.Am auzit multe variante,ca nu se poate daca nu avem un an de casatorie.Procesul nostru este pe 16.03.2011.Intrebarea este:Ne poate desface casatoria de la prima infatisare daca suntem ambii de acord?
Am reusit sa divortez din prima infatisare,fara mediator,a durat 10 minute :).Multumesc pt sfaturi