Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Infintare Firma Brokeraj
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Infintare Firma Brokeraj

Doresc sa infintez o firma de Brokeraj ( axata mai mult pe asigurari auto) si as dori sa stiu ce trebuie sa fac pentru a deschide o astfel de firma?
trebuie sa indepliniti mai multe conditii. va puteti lamuri dupa legea recenta a Comisiei de Supraveghere a Asigurarilor.
Norma din 23 decembrie 2010 (Norma din 2010)
privind autorizarea brokerilor de asigurare si/sau de reasigurare, precum si conditiile de mentinere a acesteia
Publicat in Monitorul Oficial 14 din 6 ianuarie 2011 (M. Of. 14/2011)
o gasiti pe site-urile de specialitate.
care sunt conditiile prin care se poate achizitiona o franciza?Care sunt avantajele si dezavantajele daca se opteaza pentru o astfel de varianta?
cflorinn1980 a scris:

care sunt conditiile prin care se poate achizitiona o franciza?Care sunt avantajele si dezavantajele daca se opteaza pentru o astfel de varianta?

Ca orice persoana care cocheteaza macar putin cu internetul, puteti gasi raspunsuri mai rapide si mai complete accesand adrese in domeniu.
De exemplu: [ link extern ]