Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere magistratura 2011
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere magistratura 2011

Am auzit niste zvonuri ca ar fi posibila organizarea unui examen de admitere pentru cei cu vechime in luna mai.
Chiar pe un topic al acestui forum am citit, dar nu mai gasesc unde, ca d-na Pivniceru ar fi sustinut intr-o emisiune TV ca ar putea avea loc un examen in luna mai.
Ati auzit de asa ceva? Daca da, ati putea mentiona si sursele?
Rog rauvoitorii sa se abtina.
Multumesc!
Spui ca te abtii s-o contrazici dar nu numai ca o contrazici ci o si jignesti ("deraiere in discutii fara sens sau resentimentare").
Fatza de virulenta mesajului tau, ceea ce a scris camicris e cantec de leagan.
Camicris si-a spus parerea onesta despre ce a vazut in sedinta CSM.
Nu-s neaparat de acord cu parerea ei dar asta nu inseamna ca nu e indreptatita sa aiba o opinie sau ca opinia ei ar fi gresita.

davegahan a scris:

Spui ca te abtii s-o contrazici dar nu numai ca o contrazici ci o si jignesti ("deraiere in discutii fara sens sau resentimentare").
Fatza de virulenta mesajului tau, ceea ce a scris camicris e cantec de leagan.
Camicris si-a spus parerea onesta despre ce a vazut in sedinta CSM.
Nu-s neaparat de acord cu parerea ei dar asta nu inseamna ca nu e indreptatita sa aiba o opinie sau ca opinia ei ar fi gresita.

este exact ceea ce scriam mai sus. ramaneti cu bine.
courtfox a scris:

este exact ceea ce scriam mai sus. ramaneti cu bine.

Nu e absolut nimic "resentimentar" in ce ti-am spus eu.
Nu te cunosc asa cum nu o cunosc nici pe camicris.
Doar mi s-a parut ca ai avut o reactie exagerata la o simpla opinie exprimata de ea.
Imi pare rau ca ai luat-o personal pt. ca de la mine nu a plecat asa..
Each to their own...
ContSters181736, utilizator
Am deschis acest topic pornind de la un zvon, care s-ar putea sa si ramana un simplu zvon, dar n-ar fi rau ca topicul sa se dezvolte in discutii pe marginea materiei studiate.
Dupa ce am citit ce a scris dl. Danilet pe blogul sau, ca pe masura ce trece timpul sunt tot mai putine sanse de organizare a unui examen in primavara, mi-am cam pierdut sperantele la asa ceva. Totusi, haideti sa fim optimisti si sa vedem partea plina a paharului: pana in toamna avem mai mult timp pentru aprofundarea materiei, cu atat mai mult cu cat majoritatea dintre noi lucram si incepem studiul seara, dupa o zi obositoare de munca. Indiferent ca se va anunta un examen pentru mai, august sau noiembrie, ar trebui sa fim oricand cat mai bine pregatiti pentru o asemenea provocare, motiv pentru care ar fi bine sa folosim acest topic pentru discutii constructive.
courtfox a scris:

buna dimineata! daca va pot ajuta cu ceva legat de pregatirea pentru concurs, ma puteti intreba, inclusiv prin mesaj privat, insa nu stiu cat timp voi mai avea la dispozitie sa ajut. vreau sa fac asta pentru ca imi aduc aminte cate intrebari aveam inainte de concursul din toamna. spor la invatat!
revin rugandu-va ca, in afara celor carora le-am raspuns deja, sa nu mai fiu contactat nici prin mesaj privat, pentru ca nu stiu daca sau cand voi putea raspunde.
courtfox, utilizator