Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cate zile CFP?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cate zile CFP?

Buna seara,

Cum ar trebui sa procedeze angajatorul pentru a trimite angajatii in cfp(cu acordul lor , asta ptr a nu restructura posturile din cauza dificultatilor economice, excluzand varianta cu plata 75% din salariu.
Se poate ca in fiecare luna angajatii sa-si ia un anumit nr de zile cfp(cu cerere scrisa de ei)?
In acest caz, se poate incheia un acord intre angajator si salariati cu privire la acordarea CFP-ului.
Spuneti-mi va rog, cum trebuie formulat acest acord.
Silvia Dumitru a scris:

Spuneti-mi va rog, cum trebuie formulat acest acord.

Cred ca am reusit sa schitez un acord pe care vi l-am trimis prin MP...:)
@ freeelis
Multumesc mult pentru ajutor.