avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1798 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cate zile CFP?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cate zile CFP?

Buna seara,

Cum ar trebui sa procedeze angajatorul pentru a trimite angajatii in cfp(cu acordul lor , asta ptr a nu restructura posturile din cauza dificultatilor economice, excluzand varianta cu plata 75% din salariu.
Se poate ca in fiecare luna angajatii sa-si ia un anumit nr de zile cfp(cu cerere scrisa de ei)?
Cel mai recent răspuns: Silvia Dumitru , utilizator 13:45, 27 Februarie 2011
In acest caz, se poate incheia un acord intre angajator si salariati cu privire la acordarea CFP-ului.
Spuneti-mi va rog, cum trebuie formulat acest acord.
Silvia Dumitru a scris:

Spuneti-mi va rog, cum trebuie formulat acest acord.


Cred ca am reusit sa schitez un acord pe care vi l-am trimis prin MP...:)
@ freeelis
Multumesc mult pentru ajutor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata solomcarmendamiela solomcarmendamiela Va rog sa imi spuneti, daca si cand un angajator poate trimite in concediu fara plata ( si pe ce perioada) un angajat? Acest lucru se paote face doar la ... (vezi toată discuția)
Legalitatea reducerii programului de lucru 75% cyan cyan Daca societatea nu are contracte in derulare este legala trimiterea in concediu fara plata cate 5 zile pe luna numai a unei parti din personalul societatii ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata; durata? busubianca busubianca Care este perioada concediului fara plata in cursul unui an? Mă poate trimite angajatorul in cfp daca nu vreau? (vezi toată discuția)