Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

asociatie de proprietari

poate sa-mi spuna si mie cineva daca la fondul rulment se se percepe taxa de penalizare? si cit este.....am platit intretinerea fara fond de rulment iar la urmatoarea lista de intretinere apar la restante cu suma de la fonsul de rulment si penalitati de 0,02.multumesc
contabila de bloc s-a mutat in brasov iar aici a inchiriat, presedinta tine corespondenta prin e-mail pentru calcularea intretinerii blocului, este corect?
Da, nu e incorect. Pe email nu se altereaza datele transmise.
Ideea e daca semna inainte listele de intretinere si acum cine le semneaza.... Atat.
a fost si este contabila de cind s-a infiintat asociatia, dar s-a muata in brasov si aici a inchiriat apartamentul.........lista de intretinere la presedinte si cenzor este semnat in original iar la contabil in xerox....