Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... accident auto fara victime
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

accident auto fara victime

Buna seara!
am si eu o rugaminte daca ma poate ajuta cineva in legatura cu un accident rutier...
am lovit cu masina un parapet producand avarii autoturizmului meu si parapetului metalic...accidentul a avut loc pe un drum national si nu am constatare de la politie..in cazul asta asigurarea imi suporta daunele masini cat si cele ale parapetului?...am asigurare RCA si polita casco.
Multumesc...
buna ziua, as vrea daca se poate sa ma lamuriti si pe mine cu ceva.
azi am avut un accident usor fara victime, am intrat intr-o depasire a unui camion care mergea in acelasi sens iar in fata camionului mai era o masina , la jumatatea camionului in timpul depasirii, masina din fata a virat brusc la stanga. Am evitat dar tot am atins-o. Problema este ca doar masina mea a fost lovita. Cealalta masina nu a avut nici macar o zgarietura. Am plecat fara sa anunt pe nimeni, si fara constatare. Masina mea o repar pe casco. Ce se poate intampla daca nu am anuntat politia si nici daca nu am facut constatare.
galbinel, utilizator