Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... adeverinta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

adeverinta

Care este ultimul model de adverinta de vechime care se elibereaza dupa ianuarie 2011 , agreat de ITM? Va multumesc!
un salariat este angajat cu 01.01.2011 si pleaca la 01.03.2011.Nu a avut nici o modificare in acest timp, ce modificari trebuie sa trec in tabel, unde scrie mutatia intervenita.... meseria....etc.Deja datele din contract sunt trecute sus deasupra tabelului.Iar unde scrie,,inregistrat la inspectoratul de munca cu nr....data...?''lasam spatiu liber sau scotem fraza aceasta din text.

In acest caz, tot ce este legat de ITM se scoate din adeverinta.
freeelis a scris:

In acest caz, tot ce este legat de ITM se scoate din adeverinta.

Multumesc frumos, dar va rog...ce ii scriu la mutatia intervenita...daca in 3 luni nu a intervenit nimic????
Adeverinta va avea doua randuri
1. incadrarea
2. incetarea
va multumesc f mult.......iar al doilea caz in care itm a vizat adeverinta pt un salariat pt perioada lucrata pana la 31.12.2010, iar salariatul pleaca cu data de 01.03.2011, ce trec pe adeverinta facuta de societate din 01.01.2011, pt perioada de 3 luni.