avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1070 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... adeverinta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

adeverinta

Care este ultimul model de adverinta de vechime care se elibereaza dupa ianuarie 2011 , agreat de ITM? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: sara mihu , utilizator 10:17, 29 Septembrie 2011
un salariat este angajat cu 01.01.2011 si pleaca la 01.03.2011.Nu a avut nici o modificare in acest timp, ce modificari trebuie sa trec in tabel, unde scrie mutatia intervenita.... meseria....etc.Deja datele din contract sunt trecute sus deasupra tabelului.Iar unde scrie,,inregistrat la inspectoratul de munca cu nr....data...?''lasam spatiu liber sau scotem fraza aceasta din text.

In acest caz, tot ce este legat de ITM se scoate din adeverinta.
freeelis a scris:


In acest caz, tot ce este legat de ITM se scoate din adeverinta.

Multumesc frumos, dar va rog...ce ii scriu la mutatia intervenita...daca in 3 luni nu a intervenit nimic????
Adeverinta va avea doua randuri
1. incadrarea
2. incetarea
va multumesc f mult.......iar al doilea caz in care itm a vizat adeverinta pt un salariat pt perioada lucrata pana la 31.12.2010, iar salariatul pleaca cu data de 01.03.2011, ce trec pe adeverinta facuta de societate din 01.01.2011, pt perioada de 3 luni.

Alte discuții în legătură

Crtea de munca stefancujba stefancujba ce se intimpla cu cartile de munca dupa trecera in format electronic. (vezi toată discuția)
Adeverinta vechime 2011 ContSters60781 ContSters60781 As dori sa intreb angajatorii (reprezentantii lor) ce fel de adeverinte de vechime elibereaza angajatilor a caror contracte de munca inceteaza in anul 2011 si ... (vezi toată discuția)
Procedura certificare carnete de munca de itm crisadi crisadi buna ziua Astazi am fost la ITM cu 100 carnete de munca inchise cu 01.01.2011 ( am aprobare de inscriere in carnete) . D-na inspector foarte draguta mi le-a ... (vezi toată discuția)