Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare cetatean olandez
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare cetatean olandez

Pot angaja cu contract de munca un cetatean olandez care are rezidenta in Romania?
Angajatorul care are incadrat in munca un strain are obligatia de a comunica Oficiului Roman pentru Imigrari, in termen de 10 zile, modificarea sau incetarea contractului individual de munca incheiat cu strainul caruia nu ii este necesara autorizatia de munca .