Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... litera si spiritul legii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

litera si spiritul legii

AS DORI SA AFLU UNDE ESTE SCRIS CA JUDECATA TREBUIE FACUTA" IN LITERA SI SPIRITUL LEGII "
@emma_woodhouse-Nu impotriva dvs. am avut eu de comentat, sper din suflet ca v-ati dat seama.
Eu am ce am cu normele de aplicare. Este adevarat ca filozofia dreptului, teoria este fascinanta, doar ca nu se aplica in totalitate sau, uneori nu se prea aplica. Nu degeaba a zis, cine a zis:"teoria, ca teoria, dar practica ne omoara".