avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... litera si spiritul legii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

litera si spiritul legii

AS DORI SA AFLU UNDE ESTE SCRIS CA JUDECATA TREBUIE FACUTA" IN LITERA SI SPIRITUL LEGII "
Cel mai recent răspuns: ContSters193035 , utilizator 19:27, 19 Martie 2011
@emma_woodhouse-Nu impotriva dvs. am avut eu de comentat, sper din suflet ca v-ati dat seama.
Eu am ce am cu normele de aplicare. Este adevarat ca filozofia dreptului, teoria este fascinanta, doar ca nu se aplica in totalitate sau, uneori nu se prea aplica. Nu degeaba a zis, cine a zis:"teoria, ca teoria, dar practica ne omoara".

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aplicare lege 142/2016 valibag valibag Buna ziua, Asteptam din partea dvs. ca raspunsul referitor la aplicarea acestei legi sa fie unul pozitiv pentru toti pensionarii in plata cu argumente solide ... (vezi toată discuția)
spiritul legii FARKAS TRAIAN IOSIF FARKAS TRAIAN IOSIF Bună seara, Sunt încadrat pe o funcţie cu atribuţiuni identice cu ale unui compartiment (formaţiune). Legea care guverenează activitatea ... (vezi toată discuția)
Ce venituri au fost valorificate la revizuirea conform oug nr. 1/2011? Morina_60 Morina_60 Buna ziua.Am o nedumerire pt. care va cer sprijinul pentru o interpretare corecta.Anexa 1 din oug1/2011 stipuleaza cuantumul soldelor de grad si de functie ... (vezi toată discuția)