avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune!!!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune!!!

As avea si eu o intrebare mama mea a murit acum 3 ani si vreau sa vand apartamentu singuri mostenitori sunt eu si tatal meu apartamentul e pe numele lu mama mea as vrea sa stiu daca il pot vinde fara succesiunea dezbatuta si daca nu pot fara ce acte am nevoie si cam cat ma costa
merci de ajutor :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intabulare cu probleme, cred!!! cociobea cociobea Am cumparat de curand o casa+teren de la un anume domn care la randul lui a cumparat-o de la alt domn iar abia acesta a cumparat-o de la proprietar toate ... (vezi toată discuția)
Acte pe casa vali_91 vali_91 buna ziua asa vrea si eu sa va intreb ceva...daca tatal meu a murit acum 5 ani da maicamea traieste si pe titlu de propietate e trecut el la teren intravilan ... (vezi toată discuția)
Acte de proprietate messiane messiane Am mostenit 1 apartament de 3 camere si actele de proprietate imi sunt retinute de mama mea. Am mai ramas doar cu actul de mostenire (in original......un notar ... (vezi toată discuția)