avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 358 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cerere insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cerere insolventa

buna ziua. am 10 procese pe rol. doua sunt incheiate cu executare silita. am mers la executor si el spune ca nu prea sunt sanse sa ne recuperam banii pt ca bunurile firmei sunt ipotecate. daca ii cerem insolventa , ce sanse avem?. avem de recuperat de la debitor peste 60000 lei. va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Carmen Muraru , Avocat 16:53, 20 Aprilie 2011
urgent cereti insolventa.
este posibil sa va achite

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Insolventa ContSters167247 ContSters167247 Am o societate comerciala in insolventa.Intrebare: 1. In ce ordine se sting datoriile(banca, buget stat, furnizori) 2. Ce se intampla cu bunurile personale ... (vezi toată discuția)
Bilet la ordin refuzat alynabica alynabica buna ziua,va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste informatii daca am un bilet la ordin refuzat pot sa-i deschid procedura de insolventa firmei respective? ... (vezi toată discuția)
Pot cere insolventa unei societati comerciale daca? glo glo societatea a vindut produse unei firme. s-au facturat facturi.Debitoarea a emis file cec, dar acestea fiind refuzate la banca pentru lipsa acoperire. Le am ... (vezi toată discuția)