avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 981 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune SUA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune SUA

Daca deschid succesiune in SUA, actiunea trebuie sa fie si legalizata sau doar tradusa?
multumesc
Cel mai recent răspuns: otaroiu , utilizator 18:05, 10 Aprilie 2011
menirea acestui forum nu este sa intram in polemica..
am intrebat daca o actiune introdusa intr-o instanta din state trebuie legalizata sau doar tradusa...
restul...stiam
av. americani nu furnizeaza informatii
am contactat si ambasada rom la NY , si pe cea americana la Buc,,,, nu se implica
doar informatia aceasta imi lipsea
nu exista bunuri in romania de, am aflat despre deces dupa ce au trecut 6 luni...etc
imi puteti raspunde stric la intrebarea cu legalizarea?
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune minori fara cetatenie romana gabzol gabzol Buna ziua, Cumnata mea traieste in Ungaria avand 2 fete gemene de 14 ani, cumnatul a decedat in urma cu 3 ani, avand ultimul domiciliu in Budapesta. ... (vezi toată discuția)
Succesiune in sua georgescu123 georgescu123 Buna Ziua, Exista cineva care sa stie care este procedura deschiderii unei succesiuni in Statele Unite , de pe urma unui cetatean american ? Se face in ... (vezi toată discuția)
Mostenire - parinte cetatenie straina albert123 albert123 Buna ziua, Sora mea are un copil nascut in 1987 dintr-o relatie cu un cetatean strain (fara a fi casatoriti, dar copilul este recunoscut de el). La aprox 1 ... (vezi toată discuția)