Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune SUA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune SUA

Daca deschid succesiune in SUA, actiunea trebuie sa fie si legalizata sau doar tradusa?
multumesc
menirea acestui forum nu este sa intram in polemica..
am intrebat daca o actiune introdusa intr-o instanta din state trebuie legalizata sau doar tradusa...
restul...stiam
av. americani nu furnizeaza informatii
am contactat si ambasada rom la NY , si pe cea americana la Buc,,,, nu se implica
doar informatia aceasta imi lipsea
nu exista bunuri in romania de, am aflat despre deces dupa ce au trecut 6 luni...etc
imi puteti raspunde stric la intrebarea cu legalizarea?
multumesc