Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act proprietate in urma testamentului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act proprietate in urma testamentului

As avea rugamintea sa-mi clarificati urmatoarea neclaritate: am un cavou lasat prin testament de parintii mei care sunt decedati si as dori sa trec cavoul pe numele meu.Mentionez ca mai am un frate si o sora care sunt si ei decedati. Ce pasi trebuie sa parcurg si ce acte imi sunt necesare?Multumesc anticipat.
Atunci vine si ea la succesiunea dupa parintii dvs. - chiar daca aveti testament, este mostenitor rezervatar.
Incercati sa rezolvati la notar.