Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sunt insarcinata!!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sunt insarcinata!!!

Buna ziua,
Am o intrebare,dar inainte de intrebare sa va explic situatia mea...sunt angajata la un dealer auto din data de 05 noiembrie 2010 si intre timp am ramas insarcinata, mai exact sunt in 8 saptamani.Inca nu mi-am anuntat angajatorul deoarece din data angajarii am semnat contracte pe perioade determinate de cate 3 luni, adica pe 5 aprilie 2011 am semnat cel de-al treilea contarct care este pe o perioada de determinata pana pe data de 05 iulie 2011 si abia apoi sa fiu angajata pe perioada nedeterminata.
Intrebarea mea este : avand in vedere ca sunt salariata din 05.11.2010 si sa presupun ca nu o sa-mi prelungeasca contractul pe perioada nedeterminata dupa terminarea celor 3 luni, mai pot beneficia de indemnizatia de crestere copil????
Va multumesc anticipat pentru raspunsul dvs.!

Poate il convingeti pe angajator sa va mai prelungeasca CIM cu inca 3 luni si atunci este in regula.