Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... lipsa procedura prealabila
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

lipsa procedura prealabila

Am fost dati in judecata de o primarie, cu care avem incheiat un contract de prestari servicii? Putem invoca neefectuarea procedurii prealabile, daca nu am fost invitati la conciliere directa? Multumesc
robertsega32 a scris:

Am fost dati in judecata de o primarie, cu care avem incheiat un contract de prestari servicii? Putem invoca neefectuarea procedurii prealabile, daca nu am fost invitati la conciliere directa? Multumesc

Neataşarea la cererea de chemare în judecată a dovezii îndeplinirii concilierii directe ori a expirării celor 30 de zile de la data convocării pârâtului, atrage sancţiunea respingerii cererii ca inadmisibilă ....