Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... revizuire pentru conducere sub influenta alcoolului
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

revizuire pentru conducere sub influenta alcoolului

Cine a fost condamnat pentru conducere sub influenta bauturilor alcoolice fara a fi verificata in prealabil procedura prelevarii sangelui pentru analize, cu mijloace autorizate?
Depuneti o cerere la Parchet prin care contestati modul in care au fost prelucrate probele bilogice ,desigilarea fiind un motiv de nulitate al buletinului de analiza.Indicati si cele doua date: cea a prelevarii de probe si cea a buletinului de analiza.
avocatul meu a depus o contestatie .........nu stiu exact textul dar au trecut can 45 de zile de atunci si nu am nici un raspuns........exista un termen pt solutionarea contestatiei? multumesc!