Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordare salariu la nastere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordare salariu la nastere

se mai acorda un salariu la nasterea unui copil?
cica a intrat in vigoare legea salarizarii nr 284.este valabila?
aici se prevede asa ceva?

Contract colectiv de muncă la nivel de ramură sanitară pe perioada 2008-2010 este valabil , in acest sens si art.II alin.2 din Legea nr.40/2011 prevede ca, contractele colective de munca in aplicare la data intrarii in vigoare a prezentei legi isi produc efectele pana la data expirarii termenului pentru care au fost incheiate.

Legea nr.284/2010 nu prevede acordarea unui astfel de ajutor...:(