avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordare salariu la nastere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordare salariu la nastere

se mai acorda un salariu la nasterea unui copil?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:15, 17 Mai 2011
cica a intrat in vigoare legea salarizarii nr 284.este valabila?
aici se prevede asa ceva?

Contract colectiv de muncă la nivel de ramură sanitară pe perioada 2008-2010 este valabil , in acest sens si art.II alin.2 din Legea nr.40/2011 prevede ca, contractele colective de munca in aplicare la data intrarii in vigoare a prezentei legi isi produc efectele pana la data expirarii termenului pentru care au fost incheiate.

Legea nr.284/2010 nu prevede acordarea unui astfel de ajutor...:(

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu bonus la nastere mmoraru mmoraru Am inteles ca angajatorul este obligat sa acorde un salariu mediu pe companie angajatei, la nasterea copilului. As vrea sa stiu baza legala, pt a putea ... (vezi toată discuția)
notificare concediere Lungu Constantin Lungu Constantin cat timp are efecte notificarea pentru cancedierea colectiva din momentul emiterii? (vezi toată discuția)
Refuzul angajatorului de a plati ajutorul de nastere adriana99 adriana99 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi, descriu mai jos situatia in care ma aflu, Lucrez intr-un spital in Bucuresti, iar in feb. 2008 am ... (vezi toată discuția)