Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA creanta prescrisa
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

creanta prescrisa

avem creante prescrise, au trecut 3 ani de la emiterea facturii de livrare marfa si nu mai pot recupera aceste sume, pentru recuperarea tva-ului ce pot face?? imi trebuie o hota judecatoreasca, ce actiune trebuie sa initiez?
multumesc, m-am mai luminat!