Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Sa comentam stirea zilei... de azi
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Sa comentam stirea zilei... de azi

Dominique Strauss-Kahn, directorul general al Fondului Monetar International, a fost retinut sambata seara pe aeroportul JFK din New York si urmeaza sa fie pus sub acuzare pentru agresiune sexuala. (:stunned:)
Strauss-Kahn, potential candidat socialist pentru alegerile prezidentiale din Franta din 2012, "va fi inculpat pentru agresiune sexuala, sechestrare de persoana si tentativa de viol", a declarat sambata seara un reprezentant al politiei din New York.

M-as bucura daca atunci cand va socheaza / impresioneaza / marcheaza ceva ce s-a intamplat intr-o zi, ati pune si am comenta uite-asa :rtfm:

Am uitat sa pun linkul:
[ link extern ] /

Eu cred ca respectiva doamna n-a vrut sa se imprumute... Uite, noi ne-am imprumutat, ca altfel cine stie ce ne facea Jeffrey Franks :">
ContSters196669, utilizator
SILVANAA90 a scris:

Inflacaratul nostru (vezi Manuela daca nu functiona aerul conditionat?:)) )bietul de el...s-a incins peste masura,si afugit din hotul,uitindu-si si telefonul...:slap:

E din ce in ce mai evident, a fost o conspiratie ;)

Sa vedem daca azi se mai intampla ceva care sa merite titlul de stire a zilei...

Ora13:20
Gata, am gasit:

Prinţul Charles, aflat într-o vizită privată în Transilvania, se va întâlni, marţi, cu ministrul Dezvoltării Regionale şi Turismului, Elena Udrea, în judeţul Covasna, au declarat pentru corespondentul MEDIAFAX surse oficiale.

[ link extern ]

Eu ii dau titlul de stirea zilei, insa de comentat... sunt coplesita, n-am inspiratie :sorry:
Plus ca ma enerveaza cum au scris, ca Printul Charles se va intalni cu Elena Udrea :foottap: Baaaai, ELENA UDREA se va intalni cu Printul Charles, de unde scrieti? Din Anglia?! :tomato:
ContSters196669, utilizator
Buna ziua!

Manuela,unde este politetea englezeasca :-/ Elena Udrea...:(
Doamna Elena Udrea,..nu asa simplu ca orice muritoare de rind,ca doar este ministrul nostru,mai blonda,mai satena,dar intotdeauna pe tocuri.:thumbup:
Eleganta nu-i asa,dar si frumoasa ;) Este a noastra,si ne mindrim cu ea,asa ca putin respect din partea casei regale..va rog..:bow:
Printul Charles ,vizita privata in Covasna,...interesant si constructiv.Imi place,dar nu ma incinta ziua aleasa pentru intilnirea cu frumoasa noastra ministru...Marti :acute:..sunt 3 ceasuri rele...ups..
Sa vedem,sa auzim....numai de bine...:thumbup:
SILVANAA90 a scris:

Manuela,unde este politetea englezeasca :-/ Elena Udrea...:(
Doamna Elena Udrea,..n

:slap: Promit ca o sa fiu mai atenta :">

Ma intorc putin la stirea zilei de ieri. Am gasit aici
[ link extern ]

Deja au aparut primele glume legate de FMI. Pe Twitter deja IMF e denumit cand International Maid F...ker, cand Insane Maid F...ker.

“Berlusconi tot nu pricepe de ce DSK s-a aruncat asupra femeii; nu era nici minora si in plus, era singura.”
“Toata prostia asta s-a intamplat din cauza consilierilor lui DSK. Acestia au uitat sa ii spuna ca in SUA, violul e ilegal”
“Menajera de la Sofitel e asteptata saptamana aceasta la Elisee pentru a fi facuta Cavaler al Legiunii de Onoare”
“Pana la urma, DSK nu a pus doar Grecia si Portugalia in genunchi…”
“Sa violezi o menajera e o crima. Sa violezi 10 milioane de greci e deja statistica”
=D>

P.S. Am lipsuri serioase la politete: Buna ziua, Silvana!
ContSters196669, utilizator
Buna dimineata,
Manuela,sunt singurele stiri pe care le urmaresc,si nu stiu ce se intimpla,de ce nu le mai primesc...:(
Ai auzit si vazut cum au evoluat evenimentele in cazul "domnului respectiv" ;)
Trebuie sa vedem finalul acestei anchete,care nu cred ca va fi prea comod..:sorry:

O zi minunata iti doresc,si spor la...
:coffee:
Buna, Silvana!
Redactia isi cere scuze :sorry: si multumeste pentru intelegere si pentru urari, asemenea sa ai :vishenka:

Stirea cu DSK chiar a fost stirea zilei de duminica, ma bucur ca nu doar eu am perceput-o asa. Ancheta nu stiu daca va dura foarte mult, cred ca procesul va dura mult si bine. Sincer, mi-e indiferent daca va face sau nu inchisoare, insa ma multumeste faptul ca a coborat cu picioarele pe pamant (si nu numai cu picioarele...)

Am cautat putin pana am dat peste ceva care sa merite titlul de stire a zilei si iata ce am gasit in ziarul Gandul: ceva care a inveselit o sala plina de oameni de afaceri si bancheri - nu sunt chiar categoriile de la care te astepti sa se amuze usor. Cel putin cand sunt ‘’in haita’’ nu mi-i pot imagina nici macar chicotind, d-apoi razand din toata inima.

Presedintele Romaniei a participat la conferinta cu tema "Revenirea economiei. Am ieşit din recesiune. Care-i planul pentru viitor? Când va simţi România din nou gustul creşterii?", organizata de Ziarul Financiar.

In articolul din Gandul scrie despre cum a decurs conferinta:
[...] După ce reprezentanţi mediului de afaceri au prezentat şefului statului mai multe dintre problemele cu care se confruntă, între care şi unele legate de absorbţia fondurilor europene, preşedintele le-a cerut un inventar al acestora. El a spus că [...] există deschidere din partea Guvernului pentru a corecta problemele cu care se confruntă mediul de afaceri.

Si acum urmeaza stirea zilei, cea care a destins atmosfera:
"Dacă aveţi un inventar (al problemelor-n.red.), vă asigur că există deschiderea din partea Guvernului de a fi corectate. Sunt mandatat de premier să vă asigur de acest lucru", a spus Băsescu, moment în care întreaga sală a izbucnit în râs.

Eu stiu cum a reactionat premierul cand a auzit asta cu mandatatul, a dat fuga la conferinta si a zis ca Gepetto (stiti, mesterul care l-a facut pe Pinocchio, citatul e din poveste):
-Sunt treaz sau visez? striga bunul batrân si-l ridica pe Pinocchio în brate.

[ link extern ]

La linkul pe care l-am pus era si un fisier video atasat, dar nu l-am putut vedea: de la secunda 25 (fisierul are 4 minute si un pic) nu mai merge... Broken video file scrie :hammer:
ContSters196669, utilizator