Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Administratie publica locala
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Administratie publica locala

A fost aprobata noua organigrama de consiliul local pentru functionarii publici trebuie aprobata si de ANFP? Si o alta intrebare, pentru posturile noi create in cat timp se poate organiza concurs pentru ocuparea lor?
Odata obtinut avizul ANFP, procedura de organizare a concursului se poate demara si a doua zi. Dosarele de inscriere se depun in termen de 20 de zile de la data publicarii anuntului in M. Of. partea III; cu proba scrisa, interviul si contestatiile, sa zicem ca ar fi in total undeva spre 40 de zile.