Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere art.65
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere art.65

Cine imi poate spune si mie daca ai fost concediat cu articolu 65 alin.1 cate zile de preaviz si cat se munceste in preaviz 4 sau 8 ore, si daca se mai acorda salarii compensatori
Deci sa inteleg ca nu am dreptul la nimic:( decat la somaj
cristi058, utilizator
cristi058 a scris:

Deci sa inteleg ca nu am dreptul la nimic:( decat la somaj

Aveti dreptul la somaj si la salarii compensatorii ...insa cuantumul a cestora trebuie sa fie specificat in ccm la nivel de angajator, ccm la nivel de ramura de activitate aplicabil angajatorului sau in Regulamentul Intern .
Pai bun si unde sa caut in ce ramura de activitate se incadreaza TEHNICIAN SISTEME DE DETECTIE ,SUPRAVEGHERE VIDEO SI CONTROL ACCES.
1. Trebuie sa ne spuneti din ce ramura de activitate face parte angajatorul dvs. nu postul ocupat de dvs.
2. Pe certificatul de inmatriculare al firmei, eliberat de ORC scrie codul CAEN al activitatii de baza, format din 4 cifre. Acest cod arata ramura din care face parte angajatorul dvs.
cristi058 a scris:

Pai bun si unde sa caut in ce ramura de activitate se incadreaza TEHNICIAN SISTEME DE DETECTIE ,SUPRAVEGHERE VIDEO SI CONTROL ACCES.

Avand in vedere functia ocupata cred ca angajatorul are ca obiect de activitate paza si protectie ... Nu stiu daca exista ccm la nivel de activitate privind paza si protectia ...