Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale spatiu comercial
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

spatiu comercial

Buna seara! Care sunt avantajele si dezavantajele schimbarii in Cartea Funciara a unui apartament de locuit in spatiu comercial? Multumesc anticipat pentru raspuns!
In cele din urma am transformat apartamentul din spatiu de locuit in spatiu comercial in actele Cartii funciare. Si asta spre binele meu pentru ca cei de la corp control Comercial mi-au spus ca a aparut o lege noua: firmele care desfasoara activitati in apartamente vor avea nevoie, din nou si in fiecare an, de acordul vecinilor daca apartamentul nu apare inscris la Cartea Funciara ca spatiu comercial. Aduc aceste lamuriri pt cei care ar putea avea probleme cu vecinii cum am eu.