Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt din magazin
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt din magazin

daca am luat din kaufland in decembrie 2010 niste produse in valoare de 250 ron a venit politia au recuperat toate produsele intacte am fost la politie am dat declaratie politistul a fost foarte ok si mi-a zis ca o sa primesc o amenda administrativa,dar nu am primit`o nici pana in ziua de azi . iar in martie am luat niste produse din carrefour cam de aceiasi valoare a venit politia am dat declaratie tot si a zis k o sa mai primesc o amenda administrativa pot fi arestat ? va rog sa ma ajutati . pana acum nu am primit nimic
bogdan1989, utilizator
Nu,nu cred ca in acest moment exista riscul de a fi arestat.Este f probabil sa va fie aplicate 2 amenzi administrative.
Insa...incercati sa nu mai comiteti infractiuni.Furtul constituie infractiune...
Imi puteti spune cam,cat poate dura pana sa primesc o amenda administrativa,poate dura mai mult de 4 luni ? Sau daca m-ar fi trimis in judecata as putea fi anuntat mai tarziu de 4 luni ? Va rog !Multumesc .
eu zic sa va rugati pentru a primi amenda administrativa.
probabil ca ati mai savarsit infractiuni de multe ori insa nu ati fost prins.
aveti mare grija.
un cunoscut a furat si a talharit de n ori si nu a fost prin insa a "cazut" la puscarie cu conducere fara permis.
As vrea sa primiti amenda administrativa pentru ambele fapte, dar ma indoiesc.
Astept totusi vesti bune.
Bafta!
doberv a scris:

eu zic sa va rugati pentru a primi amenda administrativa.
probabil ca ati mai savarsit infractiuni de multe ori insa nu ati fost prins.
aveti mare grija.
un cunoscut a furat si a talharit de n ori si nu a fost prin insa a "cazut" la puscarie cu conducere fara permis.

Da, exista si astfel de cazuri...

Cat priveste durata urmaririi penale se poate intinde si pe un an sau mai mult...
Depinde de mai multe aspecte...